Lista artystów wybranych do II etapu konkursu Bielska Jesień 2021


(wykaz wybranych prac znajduje się pod listą uczestników)
  1. Lena Achtelik
  2. Alfred Aszkiełowicz
  3. Karolina Balcer
  4. Justyna Baśnik Andrzejewska
  5. Paweł Baśnik
  6. Natalia Bażowska
  7. Wiesław Bednarz
  8. Aleksandra Bek
  9. Andrzej Bembenek
  10. Elżbieta Bogusławska
  11. Agata Borowa
  12. Martyna Borowiecka-Mikuszewska
  13. Sylwia Brzyszczyk
  14. Beata Bugaj-Tomaszewska
  15. Kinga Burek
  16. Henryk Jakub Chamski
  17. Michał Piotr Ciesielski
  18. Gabriela Cygan
  19. Michał Cygan
  20. Sławomir Czajkowski
  21. Karina Daria Czernek
  22. Patrycja Dańków
  23. Olga Maria Dmowska
  24. Pola Dwurnik
  25. Katarzyna Joanna Feiglewicz-Peszat
  26. Bartłomiej Flis
  27. Aleksander Garncarek
  28. Barbara Gawęda-Badera
  29. Jakub Gliński
  30. Viola Głowacka
  31. Sylwia Godowska
  32. Barbara Grajner
  33. Piotr Gromniak
  34. Stefan Hanćkowiak
  35. Veronika Hapchenko
  36. Maja Janczar
  37. Katarzyna Jarząb
  38. Marcin Jedlikowski
  39. Joanna Kaucz
  40. Pavlo Kazmin
  41. Fryderyk Kądziela
  42. Karol Kędzierski
  43. Magdalena Kirklewska
  44. Emily Kitabatake
  45. Paweł Kleszczewski
  46. Samuel Kłoda
  47. Katarzyna Kmita
  48. Piotr Kmita
  49. Tomasz Kokott
  50. Daniel Kotowski
  51. Piotr C. Kowalski
  52. Adam Kozicki
  53. Nikita Krzyżanowska
  54. Kamil Kukla
  55. Tomasz Kulka
  56. Mariusz Kułakowski
  57. Tomasz Kwiatkowski
  58. Katarzyna Lamik
  59. Jakub Leniart
  60. Michał Maliński
  61. Piotr Mlącki
  62. Filip Moszant
  63. Jan Możdżyński
  64. Adam Nehring
  65. Maciej Wojciech Nowacki
  66. Konrad Oleksiak
  67. Paweł Olszewski
  68. Anna Orbaczewska-Niedzielska
  69. Joanna Pawlik
  70. Jędrzej Piaskowski
  71. Julia Pilecka
  72. Przemysław Piński
  73. Anna Podlewska-Polit
  74. Jan Porczyński
  75. Klaudia Prabucka
  76. Marek Rachwalik
  77. Maciej Salamon
  78. Hanna Shumska
  79. Mateusz Szczypiński
  80. Szymon Szewczyk
  81. Radek Szlęzak
  82. Stach Szumski
  83. Martyna Ścibior
  84. Sylwia Walczowska-Rojewska

 

***

Wykaz prac zakwalifikowanych do II etapu konkursu Bielska Jesień 2021

Uwaga!

Drugie posiedzenie komisji, która wybierze prace do wystawy finałowej już na podstawie oryginałów, a także wyłoni laureatów nagród i wyróżnień odbędzie się w dniach 30 – 31 sierpnia br.

Prace będą przyjmowane w ostatnim tygodniu sierpnia, ostatni dzień przyjmowania obrazów to 27 sierpnia. 

Lena Achtelik

  1. Effgies (grynszpan), 2019, olej na płótnie, 100 x 80
  2. Effgies (mufka), 2020, olej na płótnie, 110 x 80

 

Alfred Aszkiełowicz

  1. Bez tytułu 1 [rudy], 2021, akryl na płótnie, 72 x 72
  2. Bez tytułu 2 [srebrzysty], 2020, akryl na płótnie, 72 x 72
  3. Bez tytułu 3 [grafitowy], 2020, akryl na płótnie, 72 x 72

 

Karolina Balcer

  1. Happy Family Project współuzależnienie 2021, włóczka akrylowa, tufting, 80 x 130

 

Justyna Baśnik Andrzejewska

  1. Pieczęć, 2019, olej i akryl na płótnie, 140 x 110

 

Paweł Baśnik

  1. Psychopomp, 2020, olej i akryl na płótnie, 250 x 200

 

Natalia Bażowska

  1. Góra, 2019, olej na płótnie, 146 x 116

 

Wiesław Bednarz

  1. Metamorfoza 2, 2021, olej na płótnie, 100 x 70
  2. Metamorfoza 5, 2021, olej na płótnie, 100 x 70

 

Aleksandra Bek

  1. VR erotica, 2021, olej na płótnie, 85 x 60
  2. BUY and SELL, 2021, olej na płótnie, 85 x 60

 

Andrzej Bembenek

  1. Bez marynarki z głową w dół, 2020, olej na płótnie, 150 x 180

 

Elżbieta Bogusławska

  1. Wzbudzanie radości, 2021, akwarela i tusz na płótnie, 30 x 30
  2. Zagubiony we współczesnym świecie, 2021, akwarela i tusz na płótnie, 30 x 30

 

Agata Borowa

  1. Bez tytułu 1 z cyklu Historie łóżkowe 2, 2021, akryl na płótnie, 200 x 140

 

Martyna Borowiecka-Mikuszewska

  1. T(h)ree sisters, 2021, olej na płótnie, 170 x 115

 

Sylwia Brzyszczyk

  1. W listopadzie, 2020, olej na płótnie, 130 x 130

 

Beata Bugaj-Tomaszewska

  1. Piaski 2, 2020, olej na płótnie, 100 x 100

 

Kinga Burek

  1. Będziemy cię leczyć pasami, 2021, tempera jajowa na płótnie, 120 x 120

 

Henryk Jakub Chamski

  1. Ludzina 2, 2020, olej na desce, 17 x 46
  2. Ludzina 4, 2020, olej na desce, 25 x 20
  3. Ludzina 6, 2020, olej na desce, 24 x 26

Michał Piotr Ciesielski

  1. Maria Magdalena, 2021, olej na płótnie, 100 x 140

 

Gabriela Cygan

  1. My body, still too heavy with sleep to move, III, 2020, olej na płótnie, 140 x 90

 

Michał Cygan

  1. Obrońcy kościoła, 2021, akryl na płótnie, 150 x 100
  2. Kraśnik, 2020, akryl na płótnie, 150 x 100

 

Sławomir Czajkowski

  1. Maki, 2021, olej na płótnie, 80 x 80
  2. Łańcuchy, 2021, olej na płótnie, 80 x 80

 

Karina Daria Czernek

  1. Intymny 3, 2020, malarska technika własna, 40 x 20
  2. Intymny 10, 2020, malarska technika własna, 50 x 20

 

Patrycja Dańków

  1. Owcobyk, 2021, akryl z pure gold na płótnie, 60 x 100
  2. Grzybki, 2020, akryl na płótnie, 80 x 80

 

Olga Maria Dmowska

  1. Amnezja, 2019, akryl na płótnie, 180 x 159
  2. Nienasycenie, 2019, akryl na płótnie, 145 x 168

 

Pola Dwurnik

  1. There's a devil crawling along your floor, 2019/2020, olej na płótnie, 150 x 210

 

Katarzyna Joanna Feiglewicz-Peszat

  1. Topiar I, 2020, olej na płótnie, 30 x 24
  2. Topiar IV, 2021, olej na płótnie, 45 x 40

 

Bartłomiej Flis

  1. Zapasy, 2020, farba olejna w sztyfcie na płótnie, 180 x 140

 

Aleksander Garncarek

  1. Byk supremator, 2021, olej na płótnie, 30 x 30
  2. Suszenie bielizny, 2021, olej na płótnie, 30 x 30

 

Barbara Gawęda-Badera

  1. Ogrodowe historie I, 2020, akryl na płótnie, 150 x 120

 

Jakub Gliński

  1. Zerwanie i uszkodzenie połącznia, 2021, akryl na płótnie, 150 x 150

 

Viola Głowacka

  1. The Plague IV, Husarka, 2021, tempera na płótnie, 150 x 150

 

Sylwia Godowska

  1. Grupa, 2020, akryl na płótnie, 50 x 40

 

Barbara Grajner

  1. Randka w kinie Iluzjon, 2021, olej na płótnie, 60 x 80
  2. Entering the dream, 2021, olej na płótnie, 80 x 100
  3. Bycie i czas, 2021, olej na płótnie, 60 x 80

 

Piotr Gromniak

  1. Suples, 2020, olej na płótnie, 50 x 50
  2. The Way of The Empty Hand, olej na płótnie, 90 x 100

 

Stefan Hanćkowiak

  1. Ferment, 2019, akryl na płótnie, 90 x 100
  2. Wielkie rozdanie, 2020, akryl na płótnie, 70 x 60

 

Veronika Hapchenko

  1. Little red warrior, 2020, akryl na desce, 120 x 60
  2. Swan lake, 2020, akryl na płótnie, 80 x 100

 

Maja Janczar

  1. Rosół, 2021, akryl na płótnie, 130 x 90

 

Katarzyna Jarząb

  1. Rnbw field, 2021, akryl na płótnie, 125 x 90
  2. Over and over, 2021, akryl na płótnie, 70 x 50

 

Marcin Jedlikowski

  1. 29.01.2021, 2021, akryl na PCV, 135 x 105

 

Joanna Kaucz

  1. Zaręczyny z cyklu Obrazy komentujące, 2021, olej płótno, 90 x 90

 

Pavlo Kazmin

  1. Jacy bohaterowie taka jest sława, 2020, olej na płótnie, 100 x 70

 

Fryderyk Kądziela

  1. They used to pop up after a rainstorm like some kind of fungus, silly little creatures, 2020, olej na płótnie, 130 x 100

 

Karol Kędzierski

  1. Krzesło, 2021, olej na płótnie, 120 x 80
  2. Hello darkness, 2020, olej na płótnie, 80 x 70
  3. 4 am, 2021, olej na płótnie, 30 x 50

 

Magdalena Kirklewska

  1. The Breaker 2, 2021, akryl na płótnie, 230 x 160
  2. Evening TV shows, 2020, akryl na płótnie, 150 x 200

 

Emily Kitabatake

  1. Paco, 2019, olej na płótnie, 29,5 x 13
  2. Portret rodziców, 2019, olej na płótnie, 29,5 x 13
  3. Szatnia, 2021, olej na płótnie, 29,5 x 13

 

Paweł Kleszczewski

  1. Ucieczka do Egiptu, 2020, akryl na płótnie, 150 x 150

 

Samuel Kłoda

  1. Raj utracony, 2021, olej na płótnie, 180 x 120

 

Katarzyna Kmita

  1. Arsenał, 2020, papier kolorowy, akryl, klej, 96 x 135

 

Piotr Kmita

  1. Obraz obrażający uczucia szarego człowieka, 2019, olej na płótnie, 100 x 72

 

Tomasz Kokott

  1. Królestwo grzybów, 2020, akryl na płótnie, 120 x 100

 

Daniel Kotowski

  1. Pamięci ofiar dotyku, 2021, plastelina na płycie MDF, 41 x 62
  2. Dotyk, 2021, plastelina na płycie MDF, 25 x 31,5
  3. Nieskończoność, 2021, plastelina na płycie MDF, 25 x 31,5

 

Piotr C. Kowalski

  1. Ten obraz sugeruje, że plastik jest w dalszym ciągu obiektem pożądania. Z cyklu Obrazy malowane pod kątem 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021, 2021, akryl na płótnie, plastik, 250 x 150

 

Adam Kozicki

  1. Too late for late capitalism, 2021, akryl na płótnie, 200 x 250

 

Nikita Krzyżanowska

  1. Pieta zwierzęca, 2021, olej i sprej na płótnie, 200 x 200

 

Kamil Kukla

  1. 20PIK, 2020, olej na płótnie, 140 x 115

 

Tomasz Kulka

  1. Game over (tryptyk), 2021, tłusta tempera na desce, szlag metal, 76 x 39, 100 x 70, 76 x 39

 

Mariusz Kułakowski

  1. Zawłaszczenie przestrzeni I, 2020, akryl na płótnie, 110 x 110

 

Tomasz Kwiatkowski

  1. Nie ma to jak w domu II. Na Polskę patrzę codziennie, 2019 akryl na płótnie, 120 x 140

 

Katarzyna Lamik

  1. Osoba, 2019–2021, olej na płótnie, 100 x 80
  2. Świadek, 2021, olej na płótnie, 100 x 80

 

Jakub Leniart

  1. Pride V, 2021, olej na płótnie, 60 x 50
  2. Pride I, 2021, olej na płótnie, 95 x 130

 

Michał Maliński

  1. Zwierciadło, 2021, olej i spray na płótnie, 200 x 150

 

Piotr Mlącki

  1. Tryptyk japoński, 2020, olej na płótnie, 3 x 130 x 90

 

Filip Moszant

  1. TWRST, 2021, flamaster akrylowy na płótnie, 215 x 130

 

Jan Możdżyński

  1. Piekło Comstocka, 2021, olej na płótnie, 180 x 150

 

Adam Nehring

  1. Notice Me Senpai, 2021, 70 x 100 x 65

 

Maciej Wojciech Nowacki

  1. Anonymous Submission (The Call), 2021, akryl na płótnie, 170 x 230

 

Konrad Oleksiak

  1. Autoportret mistyczny, 2020, olej na płótnie, 150 x 150

 

Paweł Olszewski

  1. Mustang, 2020, olej na płótnie, 50 x 42
  2. Jeździec preryjny, 2020, olej na płótnie, 30 x 24
  3. Bez tytułu, 2020, olej na płótnie, 35 x 33

 

Anna Orbaczewska-Niedzielska

  1. Według Fragonarda 1, 2021, olej na płótnie, 170 x 150

 

Joanna Pawlik

  1. Black Love Matters 2, 2021, olej na płótnie, 80 x 50

 

Jędrzej Piaskowski

  1. Lasy Państwowe żegnają czerwonego nietoperza, 2021, olej na płótnie, 130 x 100

 

Julia Pilecka

  1. The End, 2020, olej na płótnie, 100 x 80

 

Przemysław Piński

  1. Egyptian transition, 2021, akryl na płótnie, 120 x 80

 

Anna Podlewska-Polit

  1. Bez tytułu 1, 2018/2019, olej na płótnie, 120 x 100
  2. Bez tytułu 3, 2018/2019, olej na płótnie, 130 x 100

 

Jan Porczyński

  1. Chciwość, 2021, gwasz na papierze, 50 x 70
  2. Szabat, 2021, gwasz na papierze, 29,5 x 36,5
  3. Cymberiada, 2020, gwasz na papierze, 50 x 70

 

Klaudia Prabucka

  1. Ważenie narządów, 2021, olej na płótnie, 140 x 120

 

Marek Rachwalik

  1. Black/death, metalowa machina do mielenia głupiego ludzkiego tałatajstwa, 2019, olej na płótnie, 50 x 60
  2. Autoportret na tle black/death, metalowej machiny do walki z bogiem, 2020, olej na płótnie, 50 x 60
  3. Metalówa szykująca się do zrobienia ostrej awantury swojemu wiecznie nachlanemu metalowi, 2020, olej na płótnie, 50 x 50

 

Maciej Salamon

  1. Śnieżnobiałe, 2021, akryl i mazaki na płótnie, 130 x 100

 

Hanna Shumska

  1. Posiłek na łonie natury, dyptyk, 2021, akryl i olej na płótnie, 140 x 180

 

Mateusz Szczypiński

  1. Nocne Melodie, 2021, kolaż i olej na płótnie, 80 x 70

 

Szymon Szewczyk 

  1. Ornament 3, 2019, inkrustacja z barwionej masy akrylowej, 109 x 71

 

Radek Szlęzak

  1. World-soul on horseback, 2020, olej na płótnie, 180 x 150

 

Stach Szumski

  1. Konstruktywizm bezrefleksyjny II, 2019, akryl na płótnie, 150 x 130

 

Martyna Ścibior

  1. Diariusz Zawadzki (środkowa część tryptyku), 2021, lakier do paznokci na płótnie, 150 x 150

 

Sylwia Walczowska-Rojewska

  1. Oczekiwanie, 2020, olej na płótnie, 40 x 40
  2. Scalanie, 2021, olej na płótnie, 50 x 70.

ORGANIZATOR

45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021

Galeria Bielska BWA
ul. 3 Maja 11, 43-300 Bielsko-Biała
tel.: +48 33 812 58 61; 33 812 41 19
www.galeriabielska.pl; www.bielskajesien.pl
e-mail: bielskajesien@galeriabielska.pl

Otwarcie wystawy – piątek, 12 listopada 2021,
o godz. 18.00.
Oprowadzanie jurorskie, panel dyskusyjny – sobota, 13 listopada, w godz. 11.00–15.00.

Wystawa finałowa – od 12 listopada 2021 do 15 stycznia 2022 roku.


Kuratorka biennale
Grażyna Cybulska
tel. 509 404 123 

Fundatorzy nagród

 

 

                      

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAGRODY:

Grand Prix – Nagroda Ministra Kultury,
Dziedzictwa Narodowego i Sportu –
30.000 zł

II Nagroda – Prezydenta Miasta Bielska-Białej – 20.000 zł

III Nagroda – Dyrektora Galerii Bielskiej BWA – 10.000 zł

 

Wyróżnienia
5 wyróżnień po 2.500 zł każde

_______________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego